TTT (Transport-Travel-Tourism)

Silviu Sîntea's page
It is currently Thu 28 Mar 2024 17:43

All times are UTC + 3 hours




Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue 06 May 2008 18:00 
Este aproape evident faptul ca am intrebat...dar raspunsul a fost ca nu vor mai intra...cel putin cele din IMGB..ma intreb oare de ce sunt totusi ingrijite...am sa incerc sa fac tot un astfel de fotoreportaj in depoul Industriilor unde sunt si restul tinute. Voi intreba si acolo..dar neoficial de acolo am auzit ca vor fi folosite ca rama a 2-a doar pt motoare intre ramele 1 si 3 ca posturi de conducere...dar va reamintesc este doar un zvon si o poza...nimic cert..


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed 07 May 2008 08:05 
Offline

Joined: Sat 26 May 2007 21:41
Posts: 54
Bravo, felicitari pentru curaj si bunavointa! Ma bucur sa vad ca mai sunt oameni ce se apropie de acele trenuri fara un spray im mana!
Am si eu o rugaminte! Daca ai ocazia, sa faci cateva poze la un boghiu de BM in service! Mor de curiozitate cum arata motoarele!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed 07 May 2008 10:38 
Offline

Joined: Thu 14 Feb 2008 00:25
Posts: 90
Location: Bucuresti
Felicitari,Freyutz pentru poze :) .
Am si eu o intrebare: Am citit pe undeva prin forum ca aceste rame albastre au inceput sa fie modernizate undeva in 1993-1994,iar ultimile modernizate prin 1996-1997(nu mai retin exact anul).De ce s-a continuat cu modernizarea lor,daca au ajuns la concluzia ca sistemul e conceput prost si nu da randament? Totusi sunt ceva ani intre prima rama modernizata si ultima si de circulat nu prea au circulat dupa modernizare... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed 07 May 2008 18:18 
Offline

Joined: Sun 21 Oct 2007 16:08
Posts: 3
Eu nu inteleg de ce (ingrijeste)rama albastra ca zici ca este nou-nouta?
De ce nu o baga in circulatie?
Va fi casata?
Daca da de ce o mai tine?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu 08 May 2008 15:27 
Rama albastra desi este noua nu mai poate circula,au fost luate multe piese necesare pentru alte trenuri.Prin depou este mutata cu locomotiva LDH.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu 08 May 2008 16:12 
gabriel wrote:
Rama albastra desi este noua nu mai poate circula,au fost luate multe piese necesare pentru alte trenuri.Prin depou este mutata cu locomotiva LDH.


Atunci de ce o (le) mai tin ? Care este faza ?


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu 08 May 2008 18:15 
cel mai probabil ca lipsa de interes dar cred ca mai iau si piese de pe ea odata la cateva luni


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu 08 May 2008 19:24 
Dupa cum stiti ramele albastre sunt dotate cu echipamente electronice si sisteme care ar fi total incompatibile cu vechea IVA. Intradevar, unele piese consumabile au fost luate dar ramele au inca motoarele lor, compresoarele, rezervoarele de aer, sistem de franare.

Mutarea ramei albastre prin depou nu este cauzata pt faptul ca ele incurca acolo in depou ci sunt scoase in "probe".Pentru ce nu stie nimeni..sau nu zice :!:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed 08 Jul 2009 12:59 
Offline

Joined: Tue 18 Oct 2005 13:32
Posts: 7774
Linia destinata trenurilor IVA a fost trecuta in conservare, cu tot cu vinciuri (se potrivesc numai la IVA). A fost demontat si firul. Cu toate astea, nu arata a linie abandonata.


Attachments:
IMG_2914.jpg
IMG_2914.jpg [ 77.81 KiB | Viewed 3283 times ]
Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed 08 Jul 2009 23:32 
Offline

Joined: Fri 02 May 2008 22:17
Posts: 77
vinciurile alea nu sint pentru IVA
astea sint de IVA http://forum.transira.ro/files/img_7280_medium_143.jpg


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 3 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group