Praga (zona metropolitana): S-bahn (Esko)Rute:
S1 Praha Masarykovo nádraží – Praha-Libeň – Poříčany - Pečky – Kolín
S11 Pečky – Kouřim
S12 Poříčany – Nymburk
S2 Praha Masarykovo nádraží – Čelákovice - Lysá nad Labem - Nymburk – Kolín
S20 Praha Masarykovo nádraží – Milovice
S23 Čelákovice - Neratovice
S3 Praha-Vršovice – Praha hlavní nádraží – Neratovice – Všetaty - Mladá Boleslav
R3 Praha-Vršovice – Praha hlavní nádraží – Neratovice – Všetaty - Mladá Boleslav
S32 Lysá nad Labem – Všetaty – Mělník – Štětí
S4 Praha Masarykovo nádraží – Roztoky u Prahy – Kralupy nad Vltavou - Hněvice
R4 Praha hlavní nádraží – Kralupy nad Vltavou - Hněvice
S40 Kralupy nad Vltavou - Slaný
S41 Praha-Hostivař - Praha-Libeň – Praha-Holešovice – Roztoky u Prahy
S43 Kralupy nad Vltavou - Neratovice
S44 Kralupy nad Vltavou - Velvary
S45 Kralupy nad Vltavou - Kladno
S5 Praha Masarykovo nádraží – Kladno
R5 Praha Masarykovo nádraží – Kladno - Rakovník
S50 Kladno - Rakovník
S6 Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Beroun
S60 Beroun - Lochovice - Březnice
S65 Praha-Na Knížecí - Hostivice
S7 Praha hlavní nádraží – Praha-Smíchov – Karlštejn – Zadní Třebaň – Beroun
S70 Beroun - Hořovice
S75 Beroun - Rakovník
S76 Zadní Třebaň - Lochovice
S8 Praha hlavní nádraží – Praha-Vršovice – Vrané nad Vltavou – Čerčany
S80 Praha hlavní nádraží – Praha-Vršovice – Vrané nad Vltavou – Dobříš
S88 Čerčany - Sázava
S9 Praha-Horní Počernice - Praha hlavní nádraží – Strančice – Čerčany – Benešov u PrahyOperator: CD (Ceske Drahy)
http://de.wikipedia.org/wiki/Esko_Praghttp://cs.wikipedia.org/wiki/Esko_Praha