Harta traseelor si programul de pe
tusinaia.roTraseul T1 are prima cursa la ora 06:00, ultima fiind la orele 21:00. Acesta are oprire la supermarketul de pe varianta orasului Sinaia, intre orele 09:00 – 16:00. Plecarea din statia Furnica se face la minutul 35 al fiecarei ore.
Traseul T2 isi incepe parcursul la ora 06:20. Acesta are cel mai lung program, ultima cursa efectuandu-se la orele 22:20. intre orele 09:00 – 17:00, traseul T2 ajunge pana la statia de plecare a Gondolei Sinaia, tronsonul 1000-1400. La minutul 50 al fiecarei ore, acesta pleaca din statia Gondola Sinaia catre oras. In afara orelor de functionare ale Gondolei, traseul T2 are capatul de linie la statia Piateta Foisor.
Traseul T3 pleaca pentru prima oara la ora 06:40, avand ultima cursa la orele 19:40. La cererea cetatenilor orasului Sinaia, la orele 08:00, 12:00, 14:00 si 16:00, acest traseu face un ocol de la ruta sa normala, ajungand in statiile Cumpatu, Calea Brasovului, Gura Padurii si Castelul Peles. De asemenea, in zilele de sambata si duminica, acest traseu are trei curse catre Cimitirul setu. Aceste curse sunt cele care pleaca din Platou Izvor la orele 7:40, 09:40 si 10:40.
TARIFE: Bilete / Abonamente**Adulti: 2 lei / 60 lei
Elevi*: 1 leu / 30 lei
*Elevii beneficiaza de tarif preferential numai daca prezinta carnetul de elev cu fotografie si vizat pe anul in curs.
**Abonamentele sunt emise in ultimele 5 zile lucratoare ale fiecarei luni, fiind valabile pentru luna urmatoare.
Pensionarii orasului Sinaia au gratuitate la transportul in comun. Abonamentele pentru pensionari se vor emite de catre Primaria Sinaia. Acestia se vor prezenta la sediul Primariei Sinaia cu buletinul si cuponul de pensie. La fiecare 3 luni, cardul eliberat va trebui vizat de funcaionarii publici ai Primariei Sinaia. Acest card are valabilitate 1 an.