Linii de tramvai in 1987:
1 Romprim-Pasajul Colentina (circula pe traseul actual)
2 Dep Alexandria, Cal. Rahovei, Tudor Vladimirescu, Sos Panduri, Bd. Timisoara,Bd. Vasile Milea, Cal Grozavesti, Sos Orhideelor, Sos Giulesti, Cart 16 Februarie
3 P-ta Presei Libere, Bd. Marasti, Ion Mihalache, Str Dr. Felix, Str. Buzesti, Str Berzei, Cal Plevnei, Cismigiu
4 P-ta Presei Libere, Bd. Marasti, Ion Mihalache, Str Dr. Felix, Str Sevastopol, Stefan Cel Mare, Lizeanu, Reinvierii, Cartier Colentina
5 Aeroportul Baneasa-Sf Gheorghe pe traseul actual.
6 Laromet, Bucurestii Noi, Calea Grivitei, Gara de Nord, Gen Berthlot
8 Dep Militari, Valea Cascadelor. Bd. Timisoara, Str Brasov, Ghencea, 13 Septembrie, Tudor Vladimirescu, Cal Rahovei, P-ta Ferentari
9 IMGB Berceni, Ion Iriceanu, Sos Oltenitei, Pieptanari, Sos Viilor, Tudor Vladimirescu, Panduri,Razoare, Vasile Milea, Sos Grozavesti, Sos Orhideelor, Gara Basarab.
10 Mezes, Sos Chitilei, Cal. Grivitei, Gara de Nord, Gen Berthlot
11 Romprim-16 Februarie, circula prin Tudor Vladimirescu, Panduri, in rest traseul actual
12 Cfr Progresul-Gara Basarab, circula tot pe T. Vladimirecu, Panduri
13 Granitul-Gara de Nord, circula pe acelasi traseu cu actualul 46, mai putin portiunea Sevastopol
14 Granitul- Sf Gheorghe via Bd. Ferdinand (traseul actual)
15 Dep Alexandria, Cal Rahovei, Sos Viilor, Dr. Istrate, Bd. Marasesti, Calea Dudesti, Camil Ressu, Th. Pallady, Compex Ratb Titan (asta ar trebui sa fie traseul lui si acuma)
16 Complexul Ind. Pipera-Sf. Gheorghe (circula pe traseul actual)
17 Complexul Ind Pipera, Dimitrie Pompei, Sos Petricani, Bd. Lacul Tei, Lizeanu, Bucur Obor, Mihai Bravu, Dristor, Cal Dudesti, Timpuri Noi, Serban Voda, Pieptanari, Sos Giurgiului, CFR Progresul
19 Complex Ratb Titan, Th. Palady, P-ta Titan (Salajan), Camil Ressu, Dudesti, Timpuri Noi, Seban Voda, Sura Mare
20 Laromet-Cismigiu, singura difernta fata de traseul actual era ca ocolea P-ta Victoriei prin Dr. Felix, Dr. Sergiu
21 Pasaj Colentina-Sf Gheorghe (traseul actual)
23 Zetarilor, Prel. Ferentari, Cal Ferentari, Cal Rahovei, Sos Viilor, Dr. Istrate, Sos Marasesti, Octavian Goga, Cal Dudesti, Camil Ressu, Liviu Rebreanu, Faur Poarta 4
24 Republica, Bd. Basarabia, Bd. Chisinau, Sos Pantelimon, Bd. Ferdinand, Bucur Obor, Sos Stefan Cel Mare, Iancu de Hunedoara, Str. Sevastopol. Dr. Felix, Ion Mihalache, Bucurestii Noi, Cart. Damaroaia.
25 Dep RATB Militari, Valea Cascadelor, Bd. Timisoara, Razoare, Sos Panduri, Tudor Vladimirescu, Sos Viilor, Pieptanari, Sos Giurgiului, Cfr. Progresul.
26 linie circulara in ambele sensuri:
Bd. Dinicu Golescu, Gara Basarab, Sos Orhideelor, Pod. Grozavesti, Bd. Vasile Milea, Razoare, Sos Panduri, T. Vladimirescu, Sos Viilor, Pieptanari, Sos Oltenitei, P-ta Sudului, Calea Vacaresti, Mihai Bravu, Bucur Obor, Sos Stefan Cel Mare, Iancu de Hunedoara, Str. Sevastopol, Str Buzesti, str Berzei, si din nou Dinicu Golescu.
27 Complex Ratb Titan, Th. Palady, P-ta Titan (Salajan), Camil Ressu, Dristor, Mihai Bravu, Sos Stefan Cel Mare, Iancu de Hunedoara, Str. Sevastopol, Al. I Cuza, I Gh. Duca, Gara de Nord, cu intoarcere prin Cal Grivitei, Nicolae Titulescu, Dr. Sergiu, Str Sevastopol, apoi traseul de baza
28 Granitul, Sos Garii Catelu
29 CFR Progresu, Sos Giurgiului, Jilava
33 Granitul-Sf. Gheorge via P-ta Iancului (actualmente circula tramvaiul 5 pe acest traseu)
34 Romprim- Gara de Nord (circula pe atunci prin Str Sevastopol)
35 Depoul Ratb. Militari-Cismigiu via Pod Grozavesti (traseul actual)
36 Republica, Bd. Basarabia, Bd. Chisinau, Sos Pantelimon, Sos Iancului, Bucur Obor, Sos Stefan Cel Mare, Lizeanu, Lacul Tei, Complexul Pipera
38 Complex Ratb Titan, Th. Palady, P-ta Titan (Salajan) (un traseu mic si ciudat, tinand cont ca dubla 3 linii: 15, 19, 27. E posibil sa fi fost linie de noapte)
39 un posibil traseu circular: Zetarilor, Prel. Ferentari, Cal Ferentari, Cal Rahovei, Sos Viilor, Pieptanari, Sos Giurgiului, Str. Anghel Alexandru, Zetari
40 Republica- Sf Gheorghe via P-ta Muncii (actualmente parte a traseului lui 16)
41 P-ta Presei Libere-Cart T. Vladimirescu (actualul "metrou usor")
44 Cart 16 Februarie, Calea Giulesti, Gara Basarab, Bd. Dinicu Golescu, Str Berzei, Cismigiu (traseul actual)
45 Mezes-Gen Berthlot ocolea P-ta Victoriei prin Dr. Felix si Dr. Sergiu
50 Aeroportul Baneasa, Sos Aerogarii, Pasajul Aviatiei, Str. Av. Serbanescu, Str. Barbu Vacarescu, Sos Stefan Cel mare, Bucur Obor, Sos Mihia Bravu, Dristor, Camil Ressu, Liviu Rebreanu, Faur Poarta 4
55 P-ta Presei Libere, Bd. Expozitiei, Clabucet, Cal. Grivitei, Gara De Nord, Str. Berzei, Cismigiu.
|